Boys Swimming - Statistics

200 Yard Medley Relay
  SCHOOL TIME  
1. Butler 1:41.57  
2. Sidney 1:46.85  
3. Xenia 1:47.85  
4. Tippecanoe 1:52.57  
5. Greenville 1:55.27  
6. Butler 1:55.63  
7. West Carrollton 2:00.31  
8. Troy 2:03.23  
9. Piqua 2:14.63  
200 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Jaden Humphrey Sidney 1:46.08
2. Michael Griffith Troy 1:49.10
3. Riley Brady Butler 1:55.16
4. Adam Gunckel Butler 1:56.84
5. Luke Martin West Carrollton 1:57.91
6. Badin Brewer Sidney 1:59.66
7. Carlos Badell Greenville 2:02.12
8. Jahvon Llyod Sidney 2:04.20
9. Caleb Vieth Butler 2:04.34
10. Jack McMaken Tippecanoe 2:05.65
11. Caden Lecklider Greenville 2:08.34
12. Eli Christman Sidney 2:09.03
13. Josiah Hutcherson Piqua 2:10.74
14. Nick Catrone Tippecanoe 2:11.40
15. Luke Anticoli Tippecanoe 2:13.02
16. Grant Smith Xenia 2:14.31
17. Ben Prenger Tippecanoe 2:15.34
18. Weslee Brubaker Sidney 2:16.27
19. Josh Galloway Greenville 2:17.94
20. Tyler Overholser Sidney 2:20.62
21. Kazuma Okada Sidney 2:22.25
22. Alex Stepp Fairborn 2:22.96
23. Jake Knorr West Carrollton 2:24.49
24. Jack White Troy 2:25.08
25. Eli Caldwell Xenia 2:26.63
26. Bryce Fox West Carrollton 2:27.92
27. Matthew Bess Troy 2:28.11
28. Jordan Gump Greenville 2:28.54
29. Nick Curry West Carrollton 2:28.58
30. Ashton Winter Butler 2:28.80
31. Ian Bonifas Sidney 2:30.96
32. Andrew Dunn Fairborn 2:35.88
33. Peyton Dehass Tippecanoe 2:36.12
34. Jay Sherman Sidney 2:36.57
35. Jack Neary Xenia 2:37.61
36. Gabe Switzer Piqua 2:37.90
37. Ethan Preece Greenville 2:44.28
38. Kole Maples Greenville 2:44.76
39. Collin Hutton Piqua 2:44.96
40. Gabe Campbell Troy 2:45.07
41. Damien Gates Greenville 3:23.74
42. Nic Colby Greenville 4:18.18
200 Yard I.M.
  NAME SCHOOL TIME
1. Jaden Humphrey Sidney 1:58.77
2. Carlos Badell Greenville 2:07.92
3. Luke Martin West Carrollton 2:08.24
4. Colin Pham Xenia 2:08.63
5. Andrew Oates Troy 2:10.10
6. Badin Brewer Sidney 2:15.89
7. Ben Prenger Tippecanoe 2:18.40
8. Eli Neal Butler 2:18.95
9. Will Miller Xenia 2:20.16
10. Jahvon Llyod Sidney 2:22.86
11. Aaron Suter Greenville 2:27.86
12. Alex Burkey Tippecanoe 2:27.93
13. Josiah Hutcherson Piqua 2:32.22
14. Caden Lecklider Greenville 2:35.35
15. Luke Anticoli Tippecanoe 2:35.43
16. Alex Stepp Fairborn 2:37.57
17. Nobel Zhou Sidney 2:38.06
18. Addison Huber Tippecanoe 2:43.74
19. Ben Huber Tippecanoe 2:43.94
20. Eli Caldwell Xenia 2:47.36
21. Kazuma Okada Sidney 2:49.89
22. Tyler Overholser Sidney 2:50.00
23. Gabe Switzer Piqua 2:56.30
24. Elijah Galyon Butler 2:57.06
25. Jordan Gump Greenville 2:57.54
26. Ian Delaney Xenia 2:58.68
27. Jack Neary Xenia 2:58.82
28. Axl Rodriguez Greenville 3:01.44
29. Ethan Preece Greenville 3:06.51
30. Michael Switzer Piqua 3:16.52
50 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Matt Brunsky Butler :21.66
2. Jaden Humphrey Sidney :22.30
3. Badin Brewer Sidney :22.65
4. Colin Pham Xenia :23.49
5. Jahvon Llyod Sidney :23.75
6. Jackson Baker Butler :23.92
7. Grant Smith Xenia :24.12
8. Luke Martin West Carrollton :24.15
9. Cameron Tuttle Butler :24.41
10. Eli Christman Sidney :24.66
11. Nathan Johnson Sidney :25.18
12. Nick Catrone Tippecanoe :25.43
13. Aaron Suter Greenville :25.90
14. Nobel Zhou Sidney :26.13
15. Kazuma Okada Sidney :26.50
16. Weslee Brubaker Sidney :26.70
17. Josiah Hutcherson Piqua :26.82
18. Alex Stepp Fairborn :27.29
19. Austin Rogers Tippecanoe :27.34
20. Jack White Troy :27.38
21. Alex Burkey Tippecanoe :27.40
21. Josh Galloway Greenville :27.40
23. Eli Caldwell Xenia :27.47
24. Wayne Dunn Fairborn :27.51
25. Michael Switzer Piqua :27.53
26. Jake Catrone Tippecanoe :27.55
27. Gabe Switzer Piqua :27.59
28. Jake Knorr West Carrollton :27.73
29. Andrew Dunn Fairborn :27.79
30. Caden Lecklider Greenville :27.92
31. Blaine Peltier Troy :28.10
32. Bryce Fox West Carrollton :28.12
32. Jack Neary Xenia :28.12
34. Tyler Overholser Sidney :28.16
35. Matthew Bess Troy :28.23
36. Axl Rodriguez Greenville :28.38
37. Anthony Anderson Fairborn :28.40
38. Ian Bonifas Sidney :28.70
39. Nick Curry West Carrollton :28.89
40. Jacob Hudepohl West Carrollton :29.11
41. Chase Adams West Carrollton :29.34
41. Ben Huber Tippecanoe :29.34
43. Addison Huber Tippecanoe :29.65
44. Jordan Gump Greenville :29.89
45. Gabe Campbell Troy :29.90
46. Kole Maples Greenville :30.11
46. Will Robinson Xenia :30.11
48. Thomas Leonard Sidney :30.46
49. Patrick McCaffery Tippecanoe :31.08
50. Jay Sherman Sidney :31.22
51. Collin Hutton Piqua :31.61
52. Andrew Bonifas Sidney :32.07
53. Ethan Preece Greenville :32.23
54. John-Michael Higgins Xenia :32.28
55. Damien Gates Greenville :33.77
56. Augustin Cobzariu Piqua :34.46
57. Lucas Peters Tippecanoe :38.68
58. Zachary Sorio West Carrollton :40.62
59. Bradley Scearce West Carrollton :43.21
60. Nic Colby Greenville :43.90
61. Ethan Hews Tippecanoe :46.46
100 Yard Butterfly
  NAME SCHOOL TIME
1. Colin Pham Xenia :55.41
2. Jaden Humphrey Sidney :55.73
3. Khalil Ruiz Butler :56.94
4. Jack McMaken Tippecanoe :57.22
5. Carlos Badell Greenville :57.66
6. Luke Martin West Carrollton :58.78
7. Jahvon Llyod Sidney 1:00.74
8. Badin Brewer Sidney 1:02.32
9. Eli Christman Sidney 1:02.77
10. Josiah Hutcherson Piqua 1:04.73
11. Aaron Suter Greenville 1:05.00
12. Ben Prenger Tippecanoe 1:06.61
13. Jack White Troy 1:07.20
14. Luke Anticoli Tippecanoe 1:07.58
15. Caden Lecklider Greenville 1:08.10
16. Eli Caldwell Xenia 1:08.74
17. Weslee Brubaker Sidney 1:13.33
18. Bryce Fox West Carrollton 1:13.81
19. Addison Huber Tippecanoe 1:19.37
20. Ian Delaney Xenia 1:19.53
21. Jack Neary Xenia 1:20.16
22. Jordan Gump Greenville 1:20.68
23. Andrew Dunn Fairborn 1:23.50
24. Ethan Preece Greenville 1:36.80
25. Kole Maples Greenville 1:45.87
100 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Matt Brunsky Butler :47.35
2. Jaden Humphrey Sidney :47.71
3. Badin Brewer Sidney :50.61
4. Luke Martin West Carrollton :52.39
5. Jahvon Llyod Sidney :52.91
6. Ben Prenger Tippecanoe :53.87
7. Eli Christman Sidney :54.03
8. Nathan Johnson Sidney :56.52
9. Aaron Suter Greenville :57.30
10. Will Miller Xenia :57.31
11. Nobel Zhou Sidney :57.70
12. Josiah Hutcherson Piqua :58.40
13. Kazuma Okada Sidney :59.51
14. Caden Lecklider Greenville :59.69
15. Josh Galloway Greenville 1:00.12
16. Weslee Brubaker Sidney 1:00.62
17. Alex Stepp Fairborn 1:00.85
18. Jack White Troy 1:01.40
19. Colin Cisne Butler 1:01.53
20. Eli Caldwell Xenia 1:01.98
21. Jake Knorr West Carrollton 1:02.76
22. Gabe Switzer Piqua 1:02.82
23. Gabe Campbell Troy 1:02.88
24. Blaine Peltier Troy 1:03.24
25. Michael Switzer Piqua 1:04.80
26. Ian Bonifas Sidney 1:05.16
27. Axl Rodriguez Greenville 1:05.37
28. Tyler Overholser Sidney 1:05.69
29. Andrew Dunn Fairborn 1:05.92
30. Jordan Gump Greenville 1:05.98
31. Jay Sherman Sidney 1:06.13
32. Ben Huber Tippecanoe 1:06.24
33. Nick Curry West Carrollton 1:06.59
34. Wayne Dunn Fairborn 1:06.78
35. Jacob Hudepohl West Carrollton 1:07.64
36. Jack Neary Xenia 1:07.75
37. Peyton Dehass Tippecanoe 1:08.53
38. Anthony Anderson Fairborn 1:08.98
39. Thomas Leonard Sidney 1:10.64
40. Patrick McCaffery Tippecanoe 1:10.78
41. Andrew Bonifas Sidney 1:10.82
42. Ethan Preece Greenville 1:11.10
43. Bryce Fox West Carrollton 1:11.99
44. Kole Maples Greenville 1:12.22
45. Will Robinson Xenia 1:12.64
46. John-Michael Higgins Xenia 1:14.90
47. Collin Hutton Piqua 1:15.84
48. Augustin Cobzariu Piqua 1:18.21
49. Damien Gates Greenville 1:22.20
50. Chase Adams West Carrollton 1:26.36
51. Lucas Peters Tippecanoe 1:33.08
52. Ethan Hews Tippecanoe 1:42.05
53. Bradley Scearce West Carrollton 1:43.25
54. Nic Colby Greenville 1:47.86
55. Zachary Sorio West Carrollton 1:49.12
500 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Michael Griffith Troy 4:49.29
2. Riley Brady Butler 5:10.10
3. Josiah Hutcherson Piqua 5:22.04
4. Carlos Badell Greenville 5:24.13
5. Ben Prenger Tippecanoe 5:27.68
6. Badin Brewer Sidney 5:46.28
7. Caden Lecklider Greenville 5:47.69
8. Caleb Vieth Butler 5:56.74
9. Eli Christman Sidney 6:03.69
10. Alex Burkey Tippecanoe 6:06.59
11. Weslee Brubaker Sidney 6:11.48
12. Josh Galloway Greenville 6:12.46
13. Luke Anticoli Tippecanoe 6:27.02
14. Nick Catrone Tippecanoe 6:27.97
15. Tyler Overholser Sidney 6:34.07
16. Addison Huber Tippecanoe 6:57.96
17. Nick Curry West Carrollton 7:08.65
18. Jordan Gump Greenville 7:08.78
19. Jake Catrone Tippecanoe 7:16.84
20. Collin Hutton Piqua 8:02.45
21. Axl Rodriguez Greenville 8:16.83
200 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Sidney 1:32.31  
2. Butler 1:36.39  
3. Tippecanoe 1:39.44  
4. Xenia 1:40.78  
5. Greenville 1:44.51  
6. Butler 1:49.94  
7. West Carrollton 1:50.16  
8. Fairborn 1:52.65  
9. Troy 1:53.07  
10. Piqua 1:59.81  
100 Yard Backstroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Jaden Humphrey Sidney :53.20
2. Colin Pham Xenia :57.62
3. Khalil Ruiz Butler :57.91
4. Jahvon Llyod Sidney 1:00.42
5. Carlos Badell Greenville 1:01.32
6. Eli Christman Sidney 1:02.77
7. Luke Martin West Carrollton 1:03.14
8. Badin Brewer Sidney 1:04.15
9. Jack McMaken Tippecanoe 1:06.49
10. Weslee Brubaker Sidney 1:06.66
11. Nathan Johnson Sidney 1:06.70
12. Grant Smith Xenia 1:07.35
13. Aaron Suter Greenville 1:07.43
14. Josh Galloway Greenville 1:07.66
15. Bryce Fox West Carrollton 1:08.73
16. Caden Lecklider Greenville 1:09.52
17. Josiah Hutcherson Piqua 1:10.14
18. Will Miller Xenia 1:10.61
19. Nobel Zhou Sidney 1:15.20
20. Addison Huber Tippecanoe 1:15.84
21. Alex Stepp Fairborn 1:15.95
22. Ben Huber Tippecanoe 1:16.65
23. Jacob Hudepohl West Carrollton 1:18.58
24. Austin Rogers Tippecanoe 1:20.37
25. Ian Delaney Xenia 1:21.77
26. Ethan Preece Greenville 1:22.85
27. Gabe Campbell Troy 1:23.82
28. Jake Catrone Tippecanoe 1:24.25
29. Ian Bonifas Sidney 1:24.49
30. Jay Sherman Sidney 1:24.75
31. Andrew Bonifas Sidney 1:28.16
32. Donovan Boyd-Black Butler 1:28.67
33. Axl Rodriguez Greenville 1:31.14
34. Patrick McCaffery Tippecanoe 1:31.84
35. Collin Hutton Piqua 1:32.20
36. Damien Gates Greenville 1:34.94
37. Augustin Cobzariu Piqua 1:37.55
38. Lucas Peters Tippecanoe 1:45.00
39. Zachary Sorio West Carrollton 1:54.86
40. Bradley Scearce West Carrollton 2:00.48
100 Yard Breaststroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Luke Martin West Carrollton 1:01.29
2. Eli Neal Butler 1:02.30
3. Andrew Oates Troy 1:02.86
4. Will Miller Xenia 1:04.43
5. Jaden Humphrey Sidney 1:04.63
6. Badin Brewer Sidney 1:08.29
7. Carlos Badell Greenville 1:09.47
7. Jahvon Llyod Sidney 1:09.47
9. Grant Smith Xenia 1:10.09
10. Alex Burkey Tippecanoe 1:10.57
11. Jackson Baker Butler 1:10.60
12. Jake Knorr West Carrollton 1:14.37
13. Eli Christman Sidney 1:15.89
14. Axl Rodriguez Greenville 1:16.82
15. Aaron Suter Greenville 1:16.83
16. Josiah Hutcherson Piqua 1:18.62
17. Alex Stepp Fairborn 1:19.67
18. Matthew Bess Troy 1:20.03
18. Nick Curry West Carrollton 1:20.03
20. Jake Catrone Tippecanoe 1:20.18
21. Luke Anticoli Tippecanoe 1:20.46
22. Bryce Fox West Carrollton 1:21.60
23. Gabe Switzer Piqua 1:22.77
24. Elijah Galyon Butler 1:23.05
25. Austin Rogers Tippecanoe 1:24.31
26. Jack Neary Xenia 1:24.60
27. Jordan Gump Greenville 1:24.85
28. Ian Delaney Xenia 1:25.56
29. Kazuma Okada Sidney 1:26.82
30. Ben Huber Tippecanoe 1:26.96
31. Wayne Dunn Fairborn 1:27.55
32. John-Michael Higgins Xenia 1:28.31
33. Anthony Anderson Fairborn 1:29.41
34. Thomas Leonard Sidney 1:29.62
35. Michael Switzer Piqua 1:34.04
36. Peyton Dehass Tippecanoe 1:34.05
37. Collin Hutton Piqua 1:35.26
38. Kole Maples Greenville 1:44.24
39. Ethan Preece Greenville 1:51.09
40. Augustin Cobzariu Piqua 1:53.73
400 Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Butler 3:21.92  
2. Sidney 3:23.72  
3. Xenia 3:42.01  
4. Tippecanoe 3:49.61  
5. Greenville 3:52.89  
6. West Carrollton 6:13.25